livemarks sitemap
Երկուշաբթի, Օգոստոսի 26, 2019

alt«Արտավազդ» թատերական ամենամյա մրցանակաբաշխությունն այս տարի նվիրվում է ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ ՍՈՍ ՍԱՐԳՍՅԱՆԻ ծննդյան 85-ամյակին: Իսկ մրցանակաբաշխության օրն անփոփոխ է, այն ամեն տարի անցկացվում է մարտի 27-ին` Թատրոնի միջազգային օրը:

Իսկ մինչ այդ «Զարուհին» ներկայացնում է, թե ովքեր են անվանակարգված «Արտավազդ-2015»-ում:

ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴ ԴԵՐԱՍԱՆՈՒՀԻ

1.Իռեն Աբելյան «Վերջին կանգառ» /Սոնա/Հ. Պարոնյանի անվ. երաժշ. կոմեդիայի թատրոն

2.Անահիտ Մութաֆյան «Ճիչը» /Սոնա/Հայաստանի թատերական գործիչների միություն

3.Լիդիա Գրիգորյան «12-րդ գիշեր կամ… Սիրուց եմ մեռնում» /Վիոլա/Հ. Ղափլանյանի անվ. դրամ. թատրոն

4.Աստղիկ Աբաջյան «Սիրելի Պամելա» /Գլորիա Գուլլոկ/Հ. Մալյանի անվ. կինոդերասանի թատրոն

5.Անջուլինա Թոքմաջյան «Ձախորդ Փանոսի կտակը»/Անբան Հուռի/«Մհեր Մկրտչյան» արտիստական թատրոն

6.Քրիստինա Զիրոյան «Սեր, ջազ, սատանա» /Բեատրիչե/Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվ. դրամ. թատրոն

7.Սիրանուշ Լազյան «Գիշեր Երզնկայի վրա» /Երիտասարդ Ալիս, Ավա/Պատանի հանդիսատեսի թատրոն

8.Լուսինե Գալստյան «Այծ-ծես» /Ճահճի ոգի/Մնջախաղի թատրոն

9.Անի Ղազարյան «Լյու-Բոֆ» /Երիտասարդ կին, ծեր կին, երեխա/Համազգային թատրոն

10.Ելենա Վարդանյան «…Ինչպես Աստվածները» /Ալյոնա/Կ. Ս. Ստանիսլավսկու անվ. ռուսական դրամ. թատրոն

alt

ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴ ԴԵՐԱՍԱՆ

1.Աշոտ Հակոբյան «Վերջին կանգառ» /Արամ/Հ. Պարոնյանի անվ. երաժշ. կոմեդիայի թատրոն

2.Արթուր Գասպարյան «Այս գիշեր ոչ ոք չի քնելու» /Տղա/Թբիլիսիի Պ. Ադամյանի անվ. հայկական դրամ. թատրոն

3.Նարեկ Հայկազյան «Դեպք մետրոյում» /Ֆերոնե/ Գ. Սունդուկյանի անվ. ազգային ակադեմիական թատրոն

4.Սամվել Թոփալյան «Սիրելի Պամելա» /Բրեդ Վիններ/Հ. Մալյանի անվ. կինոդերասանի թատրոն

5.Ռուդիկ Մարտիրոսյան «Ձախորդ Փանոսի կտակը»/Կիկոս/«Մհեր Մկրտչյան» արտիստական թատրոն

6.Արսեն Միքայելյան «Սեր, ջազ, սատանա» /Լուկաս/Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվ. դրամ. թատրոն

7.Նարեկ Բաղդասարյան «Լյու-Բոֆ» /Խուլիգան, ծեր Կին/Համազգային թատրոն

8.Արման Մեժլումյան «…Ինչպես Աստվածները» /Բուդարին/Կ. Ս. Ստանիսլավսկու անվ. ռուս. դրամ. թատրոն

9.Էրիկ Գրիգորյան «Զգուշացեք, կանայք են» /Սերժ Դյուբուա/Գորիսի Վ. Վաղարշյանի անվան դրամ. թատրոն

10.Արմեն Քուշկյան «Ապուշը» /Լեւ Նիկոլաեւիչ Միշկին/Ազատ բեմ

ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴ ԲԵՄԱԴՐԻՉ

1. Գագիկ Մելքումյան «Ճիչը» Հայաստանի թատերական գործիչների միություն

2. Հռիփսիմե Շահինյան «Ինչպես չբեմադրվեց» Հովհ. Թումանյանի անվ. տիկնիկային թատրոն

3. Նարինե Գրիգորյան «Լյու-Բոֆ» Համազգային թատրոն

4. Նորա Գրիգորյան «Երեք խոզուկները» Կ. Ս. Ստանիսլավսկու անվ. ռուսական դրամ. թատրոն

5. Գոռ Մարգարյան «Ամնեզիա» Կամերային թատրոն

ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՄ

alt1. «Բարձ մարդը» /Մարտին Մակդոնախ/ բեմ.՝ Գրիգոր Խաչատրյան Հ. Ղափլանյանի անվ. դրամ. թատրոն

2.«Թմբկաբերդի առումը» /ըստ Հովհաննես Թումանյանի/ բեմ.` Զառա Անտոնյան Թատրոնի եւ կինոյի պետ. ինստիտուտ

3.«Արշալույսները այստեղ խաղաղ են» /Բորիս Վասիլեւ/ բեմ.՝ Տիգրան Գասպարյան Գ. Սունդուկյանի անվ. ազգային ակադեմիական թատրոն

4.«Երեք խոզուկների նոր արկածները» /Անգլիական «Երեք խոզուկները» հեքիաթի մոտիվներով/ բեմ.՝ Սամսոն Ստեփանյան Արդի արվեստի աջակցման կենտրոն

5.«Ճիչը» /Սամվել Խալաթյան/ բեմ.` Գագիկ Մելքումյան Հայաստանի թատերական գործիչների միություն

6.«Սեր, ջազ, սատանա» /Յոուզաս Գրուշաս/ բեմ.՝ Լյուդվիգ Հարությունյան Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվ. դրամ. թատրոն

7.«Կիկոս» /ըստ Հովհաննես Թումանյանի/ բեմ.՝ Վիգեն Ստեփանյան Պատանի հանդիսատեսի թատրոն

8.«Լյու-Բոֆ» /Դանիել Խարմս/ բեմ.՝ Նարինե Գրիգորյան Համազգային թատրոն

9.«Զգուշացեք, կանայք են» /Անդրեյ Կուրեյչիկ/ բեմ.՝ Գոռ Մարգարյան Գորիսի Վաղարշ Վաղարշյանի անվան դրամ. թատրոն

ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՍՑԵՆՈԳՐԱՖԻԱ

1. Կարինե Օնանյան «Կոշկավոր կատուն» Հովհ. Թումանյանի անվ. տիկնիկային թատրոն

2. Վահե Հայրապետյան «Երեք խոզուկների նոր արկածները» Արդի արվեստի աջակցման կենտրոն

3. Վահագն Թեւանյան «12-րդ գիշեր կամ… Սիրուց եմ մեռնում» Հ. Ղափլանյանի անվ. դրամ. թատրոն

4.Անդրանիկ Հարությունյան «Սիրելի Պամելա» Հ. Մալյանի անվ. կինոդերասանի թատրոն

5. Անտոն Քեշիշյան «Սեր, ջազ, սատանա» Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվ. դրամ. թատրոն

6. Շամիր Շահիրյան «Այծ-ծես» Մնջախաղի թատրոն

7. Նելլի Բարսեղյան «Ամնեզիա» Կամերային թատրոն

ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՊԻԵՍ

1. Թամար Հովհաննիսյան «Վերջին կանգառ» Հ. Պարոնյանի անվ. երաժշ. կոմ. թատրոն

2. Վիգեն Ստեփանյան «Կիկոս» Պատանի հանդիսատեսի թատրոն

3. Գուրգեն Խանջյան «Արտավազդ-Շիդար» Համազգային թատրոն

4. Արմեն Բայանդուրյան «Աշնանային իրիկնամուտ» Վանաձորի Հ. Աբելյանիանվ. դրամ. թատրոն

ԵՐԱԺՇՏՈՒԹՅԱՆ ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՀԵՂԻՆԱԿ

1.Վահե Հայրապետյան «Երեք խոզուկների նոր արկածները» Արդի արվեստի աջակցման կենտրոն

2.Արթուր Մանուկյան «12-րդ գիշեր կամ… Սիրուց եմ մեռնում» Հ. Ղափլանյանի անվ. դրամ. թատրոն

3.Արա Գեւորգյան «Ձախորդ Փանոսի կտակը» «Մհեր Մկրտչյան» արտիստական թատրոն

4.Վահե Հայրապետյան «Կիկոս» Պատանի հանդիսատեսի թատրոն

5.Վաչե Շարաֆյան «Այծ-ծես» Մնջախաղի թատրոն

ԵՐԿՐՈՐԴ ՊԼԱՆԻ ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ԿԻՆ ԴԵՐԱԿԱՏԱՐ

1.Անի Քոչարյան «Վերջին կանգառ» /Սվետլանա/Հ. Պարոնյանի անվ. երաժշ. կոմ. թատրոն

2.Մարջան Ավետիսյան «Դեպք մետրոյում» /Մյուրիել/Գ. Սունդուկյանի անվ. ազգային ակադեմիական թատրոն

3.Լուսինե Հարությունյան «12-րդ գիշեր կամ… Սիրուց եմ մեռնում» /Մարիա/Հ. Ղափլանյանի անվ. դրամ. թատրոն

4.Գոհար Կարապետյան «Գիշեր Երզնկայի վրա» /Սերինե, Սահիպա/ Պատանի հանդիսատեսի թատրոն

5.Մերի Կիրակոսյան «Այծ-ծես» /Աղջիկ/Մնջախաղի թատրոն

6.Ալլա Սահակյան «Ջեք-փոթ» /Բեթթի Ջոնսոն/Համազգային թատրոն

7.Լոլիտա Բուկիա «…Ինչպես Աստվածները» /Ալեւտինա/Կ. Ս. Ստանիսլավսկու անվ. ռուսական դրամ. թատրոն

8.Գայանե Մեսրոպյան «Աշնանային իրիկնամուտ» /Վարսենիկ/Վանաձորի Հ. Աբելյանի անվ. դրամ. թատրոն

ԵՐԿՐՈՐԴ ՊԼԱՆԻ ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՏՂԱՄԱՐԴ ԴԵՐԱԿԱՏԱՐ

1.Արմեն Մարգարյան «Տիկին մինիստրուհին» /Դոկտոր Նինկովիչ/Հ. Պարոնյանի անվ. երաժշ. կոմ. թատրոն

2.Էրիկ Սարգսյան «12-րդ գիշեր կամ… Սիրուց եմ մեռնում» /Մալվոլիո/Հ. Ղափլանյանի անվ. դրամ. թատրոն

3.Արա Սարգսյան «Սիրելի Պամելա» /Բժիշկ/ Հ. Մալյանի անվ. կինոդերասանի թատրոն

4.Հրաչյա Ներսիսյան «Ձախորդ Փանոսի կտակը»/Չատի/ «Մհեր Մկրտչյան» արտիստական թատրոն

5.Արթուր Կարապետյան «Կոնտեյներում» /Վիորել/ Պատանի հանդիսատեսի թատրոն

6.Կարեն Խաչատրյան «Այծ-ծես» /Տղա/ Մնջախաղի թատրոն

7.Կորյուն Բուդուրյան «Ջեք-Փոթ» /Վիկտոր Ջոնսոն/Համազգային թատրոն

8.Սամվել Գեւորգյան «Ապուշ» /Ռոգոժին/ Ազատ բեմ

9.Հայկ Թորոսյան «Աշնանային իրիկնամուտ» /Գրիգոր/Վանաձորի Հ. Աբելյանի անվ. դրամ. թատրոն

ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ԿԻՆ ԴԵՐԱԿԱՏԱՐ

1.Ռուզան Գասպարյան «Չորս պատճառ ամուսնության համար»/Քրիստինա Միլմանի/Հ. Պարոնյանի անվ. երաժշտական կոմ. թատրոն

2.Լեյլա Մկրտչյան «Այս գիշեր ոչ ոք չի քնելու» /Մայր/Թբիլիսիի Պ. Ադամյանի անվ. հայկական դրամ. թատրոն

3.Նարինե Պետրոսյան «Հոլիվուդ… Hollywood» /Լիբբի/Հ. Ղափլանյանի անվ. դրամ. թատրոն

4.Քրիստինա Հովակիմյան «Սիրելի Պամելա» /Պամելա Կրոնկի/Հ. Մալյանի անվ. կինոդերասանի թատրոն

5.Մարիետա Սարգսյան «Ձախորդ Փանոսի կտակը»/ Գյուլմարո/«Մհեր Մկրտչյանե արտիստական թատրոն

6.Լարիսա Ղեւոնդյան «Գիշեր Երզնկայի վրա» /մեծ Ալիս, Ալիսի մայրը/Պատանի հանդիսատեսի թատրոն

7.Իննա Հախնազարյան «Այծ-ծես» /Ճահճի տիրուհի/Մնջախաղի թատրոն

8.Վերոնիկա Սարոյան «Ինչպե՞ս են մարդ դառնում» /Մամաեւա/Կ. Ս. Ստանիսլավսկու անվ. ռուսական դրամ. թատրոն

9.Լուիզա Ներսիսյան «Ամնեզիա» /Լիզա/Կամերային թատրոն

10.Հայկուհի Խուդավերդյան «Սիրելի ստախոսը»/ Ստելլա Քեմբըլ Անտրեպրիզային ներկայացում

ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՏՂԱՄԱՐԴ ԴԵՐԱԿԱՏԱՐ

1. Արա Դեղտրիկյան «Չորս պատճառ ամուսնության համար» /Հերման Լյուիս/ Հ. Պարոնյանի անվ. երաժշտական կոմ. թատրոն

2. Տիգրան Ներսիսյան «Ռիչարդ Երրորդ» /Ռիչարդ/ Գ. Սունդուկյանի անվ. ազգ. ակադեմիական թատրոն

3. Բաբկեն Չոբանյան «12-րդ գիշեր կամ… Սիրուց եմ մեռնում» /Կոմս Օրսինո/ Հ. Ղափլանյանի անվ. դրամ. թատրոն

4. Հայկ Սարգսյան «Սիրելի Պամելա» /Սոլ Ռոսսո/ Հ. Մալյանի անվ. կինոդերասանի թատրոն

5. Սարգիս Վարդեւանյան «Ձախորդ Փանոսի կտակը» /Ձախորդ Փանոս/ «Մհեր Մկրտչյան» արտիստական թատրոն

6. Արտաշես Շահվերդյան «Կոնտեյներում» /Սերջիու/ Պատանի հանդիսատեսի թատրոն

7. Հովհաննես Հաջինյան «Այծ-ծես» /Օտարական/ Մնջախաղի թատրոն

8. Արման Նավասարդյան «Արտավազդ-Շիդար» /Արտավազդ/ Համազգային թատրոն

9. Կարեն Քոչարյան «Ինչպե՞ս են մարդ դառնում» /Եգոր Գլումով/ Կ. Ս. Ստանիսլավսկու անվ. ռուսական դրամ. թատրոն

10. Գագիկ Ռոստոմյան «Սիրելի ստախոսը»/ Ջորջ Բեռնարդ Շոու Անտրեպրիզային ներկայացում

11. Վիգեն Ստեփանյան «Լիր»/Լիր/ Հայ-վրացական նախագիծ

ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՌԵԺԻՍՈՒՐԱ

alt

1.Անուշ Սարգսյան «Չորս պատճառ ամուսնության համար» Հ. Պարոնյանի անվ. երաժշ. կոմ. թատրոն

2.Սամսոն Ստեփանյան «Երեք խոզուկների նոր արկածները» Արդի արվեստի աջակցման կենտրոն

3.Գրիգոր Խաչատրյան «12-րդ գիշեր կամ… Սիրուց եմ մեռնում» Հ. Ղափլանյանի անվ. դրամատիկական թատրոն

4.Նարինե Մալյան «Սիրելի Պամելա» Հ. Մալյանի անվ. կինոդերասանի թատրոն

5.Գառնիկ Սեյրանյան «Ձախորդ Փանոսի կտակը» «Մհեր Մկրտչյան» արտիստական թատրոն

6.Ժիրայր Դադասյան «Այծ-ծես» Մնջախաղի թատրոն

7.Արմեն Մեհրաբյան «Արտավազդ-Շիդար» Համազգային թատրոն

8.Վահան Բադալյան «Մի լքիր ինձ» Փոքր թատրոն

ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՄ

1.«Հոլիվուդ… Hollywood» /Նիլ Սայմոնի / բեմ.` Ժան Նշանյան Հ. Ղափլանյանի անվ. դրամատիկական թատրոն

2.«Սիրելի Պամելա» /Ջոն Պատրիկ/ բեմ.` Նարինե Մալյան Հ. Մալյանի անվ. կինոդերասանի թատրոն

3.«Ձախորդ Փանոսի կտակը» /Զվարճալի պոպուրի ըստ Հ. Թումանյանի հեքիաթների/ բեմ.` Գառնիկ Սեյրանյան «Մհեր Մկրտչյան» անվ. արտիստական թատրոն

4. «Այծ-ծես»/սցենարի հեղինակ Անահիտ Շիրինյան/ բեմ.՝ Ժիրայր Դադասյան Մնջախաղի թատրոն

5.«Արտավազդ-Շիդար» /Գուրգեն Խանջյան/ բեմ.` Արմեն Մեհրաբյան Համազգային թատրոն

6.«Տիկին մինիստրուհի» /Բորիս Նուշիչ/ բեմ.՝ Վահե Շահվերդյան Հ. Պարոնյանի անվ. երաժշտ.կոմ. թատրոն

7.«Մի լքիր ինձ» բեմ.`Վահան Բադալյան Փոքր թատրոն

Մրցանակաբաշխության համար կազմվել է 7 հոգուց բաղկացած փորձագետների խումբ հետեւյալ կազմով՝ ՀՀ ժողովրդական արտիստ ՀՐԱՉՅԱ ԳԱՍՊԱՐՅԱՆ, արվեստագիտության թեկնածու, պրոֆեսոր ՆԱՐԻՆԵ ՍԱՐԳՍՅԱՆ, արվեստաբան ԷՄԱՆՎԵԼ ԱՐԱՔՍՄԱՆ-ՄԱՆՈՒԿՅԱՆ, բեմադրիչ ԼՈՒՍԻՆԵ ԵՐՆՋԱԿՅԱՆ, բեմանկարիչ ՄԵՐԻ ՍԱՐԳՍՅԱՆ, թատերագետ, արձակագիր, դրամատուրգ ԱՆՈՒՇ ԱՍԼԻԲԵԿՅԱՆ-ԱՐԾՐՈՒՆԻ, գրականագետ, թարգմանիչ ՄԱՐԻՆԱ ՄԱՐԻՆՈՍՅԱՆ:

փորձագետը յուրաքանչյուր անվանակարգում նշում է 1 կամ 2 աշխատանք: Եթե նրա կարծիքով անվանակարգում արժանի թեկնածու չկա, ապա բլանկը թողնվում է դատարկ: Ծրարների բացումն ու ձայների հաշվարկը կատարվում է բացառապես մրցանակաբաշխությունը համակարգողի կողմից, մրցանակաբաշխության օրը: Եթե ներկայացված աշխատանքը չի հավաքի փորձագետների 4 եւ ավելի ձայներ, ապա այդ անվանակարգում մրցանակը չի շնորհվի: Եթե որեւէ անվանակարգում երկու աշխատանքներ հավաքում են 4 եւ ավելի ձայներ, ապա երկուսն էլ համարվում են այդ անվանակարգի մրցանակակիր:

ԼԻԼԻԹ ԵՂԻԱԶԱՐՅԱՆ

Մեկնաբանել


Անվտանգության կոդ
Վերաբեռնել

TOP 20

Նորություններ

Արդեն կրպակներում

Հումոր

humor

levgroup

poqrikner.am

poqrikner

Miss & Mister Z

miss-z

Коллекции КП

Մեր էջը Facebook-ում